KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12211530

nr 1221 1530

Christian Fredrik Swensson

(1834-1909), Sverige

Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm

Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.

måndag 3 december 2018
kl 18:22:25

Christian Fredrik Swensson

Läs mer om Christian Fredrik Swensson