![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12211530
*
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:22:25
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1834, död där 1909.Läs mer om Christian Fredrik Swensson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19