KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12211530
*
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:22:25
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Läs mer om Christian Fredrik Swensson
nr 1221 1530
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Marin, Monogramsignerad. Olja på pannå, 10x27 cm
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Fredrik Swensson
Christian Fredrik Swensson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1834, död där 1909.Läs mer om Christian Fredrik Swensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv marinmålning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer svenska marinmålare sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



